Gaz Beton

GAZ BETON

Duvar Örgüsüne Hazırlık;

Duvar örmeye başlamadan bir gün önce, naylon paketler açılarak blok ürünlerin hava alması sağlanmalıdır. Uygulamanın yapılacağı zemin, inşaat artıklarından arındırılmalıdır.

Gazbeton Örgü Tutkalının Hazırlanması;

Harç teknesi içine, 1 ölçek su konulur. 3 ölçek BTG Gazbeton Örgü Tutkalı, suya yavaş yavaş ilave edilirken, tutkal karıştırma ucu takılmış, düşük devirli el matkabı ile hava kabarcığı kalmayana kadar sürekli karıştırılır. Hazırlanan karışım 15 – 20 dk dinlendirildikten sonra kullanılmaya başlanmalı ve 120 dakika içinde tüketilmelidir. Gerekli miktarda hazırlanan örgü tutkalı yapıştırıcısı na daha sonra Su, toz tutkal, çimento vb. malzemeler ilave edilerek tutkal çoğaltılıp kullanılmamalıdır.

Gazbeton Blokların Kesilmesi;

Gazbeton blokları kesmek için, metre yardımıyla gereken ölçü işaretlenir, gazbeton gönyesi işaretli noktaya yerleştirilerek, gazbeton testeresi yardımıyla blok düzgün ve dikkatlice kesilir.

İlk Sıranın Örülmesi;

Gazbeton ile zemin arasında mutlaka yapı harcı kullanılmalıdır.

İlk sıra duvar örmede, tesviye sağlamak üzere 2 – 3 cm kalınlığında yapı harcı zemine serilir. Zemine serilen yapı harcı ile temas eden gazbeton blok alt yüzü ıslatılır.

Yerleştirilen her duvar bloğu ilk sırada su terazisi ile kontrol edilir, ilk sıranın muntazam örülmesi sağlanır. İlk sırada düşey derziere taraklı mala ile örgü tutkalı uygulanır. Örgü tutkalı kullanımında bloklar ıslatılmaz.

MCA Teknik Yapı ile yeni bir projeye hazır mısınız?

Güvenilir ve deneyimli kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Daha fazla bilgi almak için lütfen irtibata geçiniz.